اطلاعیه مهم قابل‌توجه تمام وارد‌کنندگان و ترخیص‌کنندگان کالا
مطابق با بخشنامه جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران، ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی(ره) از 23 فروردین ماه با شرایط جدید انجام خواهد شد.به گزارش خبرگزاری مهر، مطابق با بخشنامه جدیدی که به تازگی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر شده، شرایط جدیدی برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام شده است. متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:
به اطلاع تمام واردکنندگان و ترخیص‌کنندگان کالا می‌رساند بر اساس اطلاعیه مورخ 9/10/92 از 23 فروردین ماه سال‌جاری کلیه وارد‌کنندگانی که اقدام به ثبت سفارش کالای وارداتی و درج اطلاعات آن در سامانه ثبتارش کرده‌اند، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک فرودگاه حضرت امام‌خمینی(ره) اقدامات زیر را انجام دهند:
1- در خصوص مجوز ثبت سفارش‌هایی که مجاز به «حمل به دفعات » نیستند، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش‌نویس اظهارنامه وارداتی در سامانه مزبور در یک مرحله و بر اساس تمام اطلاعات موجود در فرم ثبت سفارش اولیه اقدام نمایند.
2- در خصوص مجوز ثبت سفارش‌های مجاز به «حمل به دفعات»، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک در هر مرحله به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش‌نویس اظهارنامه وارداتی، بر اساس اسناد حمل در آن مرحله (منطبق بر فرم ثبت سفارش اولیه) در سامانه مزبور اقدام کنند.
جهت کسب اطلاعات نحوه ایجاد و تکمیل فرم پیش‌نویس اظهارنامه مذکور در سامانه ثبتارش به راهنمای مربوطه در سامانه ثبتارش به آدرسwww.sabtaresh.tpo.ir مراجعه نمایند. راهنمای مذکور پس از ورود به سامانه توسط شناسه کاربری در اختیار بازرگانان با عنوان «راهنمای درج اطلاعات اعتبار اسنادی و اظهار گمرکی» قابل‌دسترس خواهد بود